II MOODUL

Iseseisev töö

Õpistiilid

Oma klassi õpilaste eelistatumate õpistiilide selgitamiseks kasutasin meie käesoleva kursuse käigus läbi tehtud teste. Selleks olid Liina Lepa "Õppija individuaalsed iseärasused" visuaalse ja auditiivse õpistiili testid, https://moodle.hitsa.ee/mod/resource/view.php?id=1327044, mis sobisid minu meelest suurepäraselt algklasside lastele. Sobivat kinesteetilise õpistiili testi ei leidnud, kuid töö algklassis eeldab nagunii selle stiili sobitamist teistega.

Tulemused olid järgmised: Visuaalse õpistiili testi põhjal selgus, et kaheksast klassi õpilasest üks oli üle keskmise visuaalne õppija, 3 olid keskmised, 3 alla keskmise visuaalsed õppijad ning ühe õpilase testi tulemus näitas, et tema ei ole visuaalne õppija.

Auditiivse õppija testi järgi oli üks keskmine ja 6 alla keskmise auditiivsed õppijad ning ühe lapse tulemus näitas, et talle ei sobi auditiivne õppimise stiil.

Huvitav oli, et klassi parimal õppijal olid mõlema testi tulemused kõige paremad ning kummagi testi väikseim tulemus - kolm punkti, ei kuulunud üldsegi õppimises kõige probleemsemale lapsele.

4. klassi loodusõpetuse tund

19.veebruar 2019

Teema: Inimese kehaehitus

Eesmärgid: Õpilane *õpib tundma inimese peamisi rakke ja kudesid

*teab inimese peamisi kehaosasid

*teab, kuidas on omavahel seotud inimese rakud, koed, elundid ja elundkonnad

Alustuseks kuvasin ekraanile pildi, millel kaks poissi ning koos arutasime nende erinevusi, pannes tahvlile kirja kõik nimetatud tunnused. Leidsime, et vaatamata erinevustele on mõlema poisi (ja ka teiste inimeste) puhul samad kehaosad. Kordasime üle kõik eelmistel õppeaastatel õpitud kehaosad. Igaüks leidis need ka enda ja naabri peal üles, puudutas neid või osutas neile.

Edasi rääkisime, et inimene koosneb rakkudest ning kudedest. Kuvasin ekraanile pildid erinevatest rakkudest. Vaatlesime ja võrdlesime nende suurusi ja kujusid. Kasutasin selleks ka järgmist linki https://learn.genetics.utah.edu/content/cells/scale/

Seejärel täitsime koos töövihikust 2 ülesannet (2 ja 3 lk 22) rakkude ja kudede kohta.

Järgnevalt selgitasime, mis on elundid ja elundkonnad. Tuletasime 3. klassis õpitut meelde ja arutlesime, missugusesse elundkonda kuuluvad ekraanile kuvatud pildil olevad elundid.

Kohe pärast seda täitsid lapsed töövihiku ülesande nr 4 lk 23 sama asja kohta, kuid pilti said nad uuesti vaadata pärast ülesande täitmist ja vajadusel oma tehtud tööd parandada või täiendada.

Tunni lõpus andsin õpilastele paaristööna lisalugemist maailma kõige lühemate ja pikemate inimete kohta. Jaotasin teksti osadeks, jagasin osad paaridele, kes pidid välja tooma tekstist olulise: kes? (mees või naine), kus elab ja kui pikk on. Pikkus tuli näidata kas enda peal (maailma kõige lühem) või leida selleks mingi muu koht ja võimalus (näiteks klassi sein, tahvel vm).

Tunni läbiviimiseks kasutasin rohkelt Avita E-tunni materjali. Selles on arvestatud erinevate õpistiilidega õpilastega. Kuna ka minu klassis ei olnud testide põhjal üks õpistiil oluliselt teisest üle, siis sobis see materjal suurepäraselt.

Tund läks korda. Tagasiside andsid õpilased Mentimeetrit kasutades. 

Orange Grove. Freshly squeezed in 2018
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started